2018 жылғы 3 сәуірде Ақан сері атындағы мәдениет колледжінде гуманитарлық  және кітапханалық пәндер ПК оқытушыларының ұйымдастыруымен «Қазақстанның су ресурстары. Суды тұтыну мәселесі» тақырыбында дебат өтті.

Эксперт ретінде «Кокшетауминводы» АҚ ғылым жөніндегі директоры Пятов Евгений Александрович,  «Казгеодезия» РҚК «Солтүстік геодезия» филиалының геоақпараттық жүйелер инженері Купеев Саят  Рыспайұлы, Көкшетау техникалық институтының төтенше жағдайларда қорғау кафедрасының профессоры  Жаулыбаев Асан Аблайұлы, «НПО Зиятқор» ҚБ төрағасы   Ибраев Бауыржан Қайыркенұлы және  жастар ресурстық орталығының өкілдері Шаркун  Анастасия мен Андросова Ксения шақырылды.  Дебатқа «Энергия» және  «Болашақ қайнары» екі студенттік командалары қатысты.

Дебат барысында Қазақстан Республикасында су нысандарын қорғау және су проблемаларын реттеу жолдары мәселелері қозғалды.

Іс-шара қорытындысы бойынша су ресурстары мен тұщы суды сақтауды әрі қарай насихаттау үшін осындай кездесулерді ұйымдастыру бойынша ынтымақтастықты жалғастыру туралы шешім қабылданды.