Кітапхана оқу-тәрбие процесін арнайы және әдістемелік әдебиеттермен қамтамасыз ететін колледждің маңызды құрылымдық бөлімшесі, сондай-ақ білімді тарату, рухани және зияткерлік қарым-қатынас, мәдениет орталығы болып табылады.

Колледж кітапханасы өз қызметінде “білім туралы” Қазақстан Республикасының Заңын кітапхана ісі жөніндегі құжаттарды және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің басқа да нормативтік актілерін басшылыққа алады.

Кітапхана қоры колледж оқытушылары және білім алушылардың ақпараттық қажеттіліктеріне сәйкес “ҚР Мемлекеттік білім беру ұйымының кітапхана қорын қалыптастыру туралы 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 44 нұсқаулық” негізінде қалыптастырылады.

Кітапхананың жалпы ауданы 323 м2, оның ішінде қор қоймасы – 133 м2 және 60 орындық оқу залы – 190 м2, МФУ, 10 компьютер, жылжымалы көрме сөрелері, сондай-ақ интерактивті панель-1.

Ағымдағы жылдың бірінші қаңтарына колледж кітапханасының кітап қоры 25 214 дананы құрайды, оның ішінде мемлекеттік тілде 7243 дана, оның ішінде: оқулықтар – 11567 дана, мемлекеттік тілде – 5698 дана; көркем әдебиет – 9460 дана, мемлекеттерге. тілде – 3237 дана; анықтама қоры-445 дана, мемлекеттік тілде – 127 дана; электрондық оқулықтар-242, оның ішінде мемлекеттік тілде-130.

Колледж кітапхана қоры  жалпы білім беретін пәндер бойынша оқулықтар және әдістемелік оқу әдебиеттерін Ақмола облысының Білім басқармасы және колледж қаражаты есебінен арнайы сатып алынды.           2022-2023 жылдары кітапхана қорына 2 267 244 теңге сомасына 635 дана жаңа оқулықтар мен көркем әдебиет келіп түсті. Кітапхана қорын заманауи оқу-әдістемелік әдебиеттермен және мерзімді басылымдармен толықтыру бойынша жоспарлы жұмыс ӨК төрағаларының өтінімдері бойынша жүргізіледі. Кітапхана қорын мазмұны бойынша ескірген және ескірген әдебиеттерден тазарту бойынша жұмыстар тұрақты жүргізілуде, ағымдағы жылы 1000 дана көлемінде есептен шығару дайындалуда.

Жалпы білім беретін пәндер бойынша оқу әдебиеттерімен қамтамасыз ету 100%, арнайы пәндер бойынша қамтамасыз ету қанағаттанарлық. Ең қажетті басылымдарды қалпына келтіру және жөндеу бойынша тұрақты жұмыс жүргізілуде.

Оқу залында және абонементте шағын даналы оқулықтардың санын көбейту және қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында кітапханашы осы оқулықтардың электрондық нұсқасын компьютерлерде PDF форматында цифрландыру және орналастыру бойынша жұмыс жүргізуде. Сондай-ақ, college.snation.kz  білім беру порталында білім алушылар мен оқытушыларға арналған 500-ден астам оқулықтар, оқу-әдістемелік құралдар мен көркем әдебиеттер жүктелген.

Кітапхана қорын мамандықтар бойынша оқу әдебиеттерімен толықтыру мақсатында 2017 жылы “Кәсіпқор Холдингі” КЕАҚ-мен мемлекеттік тілге аударылған шетелдік оқу әдебиеттерін сатып алу бойынша шарт жасалды. 2020 жылы колледж оқытушылары К.Г.Ыдырысова, Д.В. Бронников,   Д. М. Байдраков, Н. Е. Шайкенов «Мәдени-демалыс қызметінің сценарий негіздері», «Сценарные основы культурно-досуговой деятельности» ,            « Кітаптану және кітап тарихы», «Книговедение и история книг». Г.А. Кадралиева, Ж. А. Керімбаев, С.Т.Тиерменова, С.Т.Шингалиев, Ш.Б.Мұқашев «Библиография»,   Б. Ж. Шагиев, М. Ш. Нұрпейісова, Б. С. Байманова                атты екі тілде оқу құралдарын шығарды.

“Оқуға құштар колледж” Республикалық жобасы аясында жоспар бойынша  жұмыстар белсенді жүргізілуде.

Ағымдағы жылы колледж кітапханасы 209 733.82 теңге сомасына 48 газет және журнал атауларын жазып береді, оның ішінде мемлекеттік тілде оқытушылар мен оқушылардың оқырман сұранысын толық қанағаттандыратын 31 атаулар бар. Арнайы пәндер бейіні бойынша мерзімді басылымдардан – 19; педагогикалық-9; газеттер: республикалық – 7, Облыстық – 6, Жергілікті-1;

Қазақ тіліндегі арнайы пәндер бойынша оқу құралдарын ТОО «Лантер Воокс» 18.11.2022 күні №143  және ТОО «Фолиант» баспасы 23.11.2022 күні №144 бойынша келісім шартқа қол қойылды.

ТОО «Фолиант» сомасы – 128.381.60, 40 экз.

ТОО «Лантер Воокс» арнайы пәндер бойынша оқу құралдары сомасы –1 822 515,315 экз.

ТОО «Фолиант» көркем әдебиет сомасы –  734745, 250 экз.