Гуманитарлық және кітапханалық пәндер декадасы колледжішілік жоспарға сәйкес 2018 жылдың 4 желтоқсаны мен 14 желтоқсаны аралығында өткізілді. Декада шеңберінде өткізілген іс-шаралар төмендегідей міндеттерді жүзеге асыруға бағытталған:

– Уақыт талабына сай оқытушының кәсіби құзыреттілігін үздіксіз дамыту;

– Гуманитарлық цикл пәндері бойынша сабақ және сабақтан тыс іс-әрекет интеграциясын пайдалану;

– Білім алушылардың сапалы білім алуына қолайлы жағдай жасау; Оқытушылардың озық тәжірибесін тарату, әдістемелік әзірлемелер жүйесін құру;

– Білім алушылардың ғылыми-зерттеу және жобалық қызметін дамыту;  – Білам алушылардың  тілін дамыту бойынша жұмысты жүйелеу.

10 күн бойы білім алушылар мен оқытушылар тіл және әдебиет, педагогика, психология, тарих пәндері бойынша қызықты,  танымдық саяхаттардың куәгері және белсенді қатысушылары болды. Айта кету керек, қарқынды ырғақта өткен декада ашық сабақтар мен түрлі іс-шаралар, байқаулар мен жарыстарға толы болды.

Ашық сабақтар келесі оқу пәндері бойынша өткізілді: Г.Тілеуғабылова 1 КД  білім алушылармен “XX ғасырдағы Жапония» деген тақырыптағы ашық сабағында   танымдық-кіріктірілген әдісті қолданып, географиямен,мәдениеттанумен, экономикамен пәнаралық байланысты пайдаланды.Оқытушы сабақта Жапония туралы илюстративті материалды, тірек схемалар мен кестелерді әдістемелік тұрғыдан дұрыс пайдаланды және білім алушылар ХХ ғасырдағы Жапония өмірі туралы сахналық көрініс  көрсетті.

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы А.Ибрайханова 1 КД тобының білім алушылармен “Шәкәрім Құдайбердіұлының өмірі мен шығармашылығы” тақырыбында ашық сабаққ өткізді. Сабақта Қазақстан тарихымен, музыкамен пәнаралық байланыс болды. Иллюстративті материалды қолданып, тіл дамуының әр түрлі әдістері мен тәсілдерін пайдаланды: білім алушылар Абайдың қара сөздері мен өлеңдерін жатқа оқыды, суреттер мен слайдты қолдана отырып жаңа сабақ түсіндірілді. Сонымен қатар, сабақта Шәкәрім Құдайбердіұлы туралы кітап көрмесі ұсынылды.

“Дүние жүзі  тарихы” пәнінен “Екінші дүниежүзілік соғыс” деген тақырыпта  1 ОМП білім алушылармен ашық сабақ өтті.  Жас оқытушы Е. Голиковаға бұл сабақ педагогикалық қызметте дебют болды. Сабақ барысында Гитлер мен Сталин туралы көрініс көрсетіліп, ойын элементтері қолданылды, білім алушылар соғыс жылдарындағы халықтың ұлы ерліктері мен соғыс салдары туралы айтты.

Оқытушы А.Жанұзақова декада аясында “Белорусь әдебиеті” тақырыбы бойынша 2 КБ  білім алушылармен ТМД елдерінің әдебиетінен ашық сабақ өткізді. Сабақтабілім алушылардың танымдық және ойлау қызметін белсендірудің әртүрлі әдістерін қолдана отырып, әдістемелік тұрғыда дұрыс өтті: білім алушылар ел, рәміздер туралы шағын хабарламалар, сондай-ақ бейнефильмдер мен түрлі слайдтар дайындады.

Ашық сабақтармен қатар ПК декадасы аясында келесі ашық іс-шаралар өтті: ҚР Тәуелсіздік күніне арналған брей-ринг ойыны өткізілді. Ойынға 5 адамнан тұратын “Независимые” атты 1ОМП командасы және “Еленовцы”атты 1 ПХ  тобының командасы қатысты. Әр топ ұран мен визиткамен шықты. Ойын екі кезеңде өтті. Екі команда да теңұпайжинады. 11 желтоқсан күні гуманитарлықжәнекітапханалықпәндеронкүндігіаясындаағылшынтіліоқытушысы С.Водевачбірінші курс студенттеріарасында«MymotherlandisKazakhstan»тақырыбыбойыншапрезентацияларбайқауынөткізді. Презентациялардааталғантақырыпбойыншаәртүрліқызметсалаларықамтылды. Оқушыларқызықтыматериалдардайындап, пәнбойыншажақсыбілімдерінкөрсетті.

11 желтоқсан күн “Өзіңді таны” тренингін педагогика және психология пәнінің оқытушысы Г.Есенбекова өткізді:” Бір-бірін танимыз”,”Цветопись”,  “Тұлға құрылымы”,”Менің досым”, “Жоқ, жауап бере аламын”. Әр студент өзінің көңіл-күйін және айналасындағыларға деген қарым-қатынасын анықтап, өзінің ішкі әлемін ашып, өз қызығушылықтары, көзқарастары, әуестіктері туралы айтып берді. Студенттер топ пен ұжым туралы, дұрыс шешім қабылдау туралы өз пікірлерін айтты. Жеке тұлғаның жеке қасиеттерінің қалыптасуын талқылады. Білім алушылар өздерін жеке тұлға ретінде таныды және ашты. Өз құндылықтарын танып, өз даралығын және құрдастарымен ұқсастығын тапты. Әркім өзі үшін өзінің таным мен өзін-өзі қалыптастырудағы өз жолын анықтауға, мақсат етіп, оны жүзеге асыру үшін күш-жігер жұмсауға қабілетті деген қорытынды жасады.

Колледж кітапханасында барлық оқырмандар үшін онкүндік бойы “Тарих. Тағылым. Тәелсіздік” деген атпен Қазақстан Республикасы тәуелсіздігіне арналғанкөрме өткізілді.  ПК декадасы шеңберіндегі барлық ашық сабақтар мен іс-шаралар оқытудың заманауи интерактивті әдістерін қолдана отырып өтті, бұл білім берудің заманауи талаптарына сәйкес келеді және оқытушылардың кәсіби шеберлігінің өсуіне ықпал етеді.